29/09/14 - 10:40h

ATP Peking: Viktor savladao Južnjeg na startu

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Pekingu, nakon što je u prvoj rundi sa 2:0 u setovima eliminisao Rusa Mikaila Južnjeg. Troicki je za ovaj turnir dobio vajld kartu, a Južnji je 33. teniser sveta.

V. Troicki66
M. Južnji34
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Mikaila Južnjeg trajao je sat vremena i 17 minuta, a srpski teniser slavio je u dva seta, 6:3, 6:4. Ovo je bio njihov sedmi međusobni duel, a četvrta pobeda Troickog.

Duel je počeo loše po našeg tenisera, uz brejk u drugom gemu Južnji je poveo sa 2:0. Nekoliko minuta kasnije Viktor uzvraća ribrejkom za 2:1, a do kraja seta još dva puta osvaja servis ruskog tenisera, u sedmom i devetom gemu. Ovaj deo meča završen je sa 6:3 u korist Troickog.

U trećem i četvrtom gemu drugog seta razmenili su brejkove, pa je nakon toga rezultat bio 2:2. Do desetog gema osvajali su svoje servise, a pri 5:4 kada je Južnji servirao za ostanak u setu Viktor dobija dve brejk prilike koje su ujedno bile i meč lopte. Iskoristio je drugu i plasirao se u osminu finala.

U narednoj rundi igraće sa boljim iz duela Tomaša Berdiha i Felisijana Lopeza. Plasmanom u osminu finala Viktor je obezbedio 45 ATP poena, što će ga dovesti u TOP 150.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Pekingu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki