02/10/12 - 12:41h

ATP Peking: Novak uz izgubljen set do osmine finala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković uspeo je da se plasira u osminu finala na ATP turniru u Pekingu. On je sa 2:1 u setovima savladao Nemca Mihaela Berera, 123. tenisera sveta.

N. Đoković666
M. Berer172

Iako se očekivalo da će drugi teniser sveta mnogo lakše dobiti duel protiv trenutno 123. igrača na ATP listi, Novaku Đokoviću je trebalo dva sata da savlada Nemca Mihaela Berera. Prvi set je naš as dobio sa 6:1 posle 32 minuta igre. U četvrtom gemu je napravio prvi brejk, a u narednom nemački teniser nije uspeo da uzvrati ribrejkom iako je imao šansu za to. Novak mu je još jednom oduzeo servis, a onda nešto kasnije iskoristio drugu set loptu i poveo sa 1:0.

Novak Đoković

U prvom gemu drugog seta Đoković je propustio tri brejk šanse, pa je ono što je usledilo došlo kao kazna za to. Do 6:6 su dobijali gemove na svoje servise, pa su ovaj set završili u taj brejku. U ‘produžetku’ je Nemac imao više sreće i bolju igru, pa je od četiri mini brejka koja smo videli on napravio tri. Dobio je ovaj set sa 7:6 i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.
Treći set je na lakši način pripao našem teniseru. Berer je u prvom gemu imao šansu za brejk, ali je nije iskoristio. Ono što nije pošlo za rukom nemačkom teniseru, jeste Novaku, pa je uz realizovane dve šanse za brejk dobio ovaj set sa 6:2 i plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Pekingu.

Teme:   ATP, ATP 500, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti