06/10/12 - 13:55h

ATP Peking: Novak nezaustavljiv, u finalu protiv Conge!

Posle sat vremena i jedan minut igre u meču sa Nemcem Florijanom Majerom, najbolji srpski teniser obezbedio je plasman u finale na ATP turniru u Pekingu. Naš teniser će se sutra u meču za titulu sastati sa Francuzem Žo-Vilfredom Congom.

N. Đoković66
F. Majer14

Novak Đoković

Samo 21 minut igre bio je dovoljan da Novak Đoković povede sa 1:0 u setovima u meču protiv nemačkog tenisera Florijana Majera. Dva puta je Nemcu oduzeo servis, u četvrtom i u šestom gemu i vrlo lako, sa 6:1, završio ovaj set u svoju korist.
U drugom setu je protivnik igrao nešto bolje, a Novak za nijansu slabije. Od dve brejk lopte iskoristio je jednu, ali je i to bilo dovoljno za pobedu, jer je uspeo i da spase jedinu priliku za brejk koju je imao Nemac. Posle 5:4 Đoković je servirao za pobedu i iskoistio drugu meč loptu, koja ga je dovela do plasmana u finale ovog turnira.
U borbti za titulu naš teniser će se sastati sa Francuzem Žo-Vilfredom Congom, kome je Felicijano Lopez predao polufinalni duel.

Teme:   ATP, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti