12/08/15 - 08:47h

ATP Montreal: Đoković u osmini finala!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se noćas u osminu finala na Mastersu u Montrealu. On je u drugom kolu Rodžers kupa savladao Brazilca Tomasa Belučija, sa 2:0 u setovima.

N. Đoković67
T. Beluči36
Photo by TenisUzivo.com

Meč između Novaka Đokovića i Tomasa Belučija trajao je sat vremena i 51 minut, a srpski teniser slavio je sa 6:3, 7:6 i plasirao se u osminu finala na Mastersu u Montrealu.

Novak se u prvom setu suočio sa tri brejk šanse protivnika, a isto toliko puta propustio je da mu oduzme servis, pre nego što mu je to konačno pošlo za rukom u osmom gemu. Napravio je brejk za vođstvo od 5:3, a zatim servirao za vođstvo od 1:0. Iskoristio je prvu set loptu.

U drugom delu meča nijedan nije koristio brejk šanse koje je imao. Bili su izjednačeni do 6:6, pa je meč završen u taj-brejku. Novak je propustio dve meč lopte, ali je treću iskoristio za konačnih 7:6 (7:4).

U osmini finala Novak će igrati sa boljim iz duela Grigora Dimitrova i Džeka Soka.

Teme:   Masters, Masters u Montrealu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti