19/02/13 - 17:05h

ATP Marsej: Krajinović poražen u prvom kolu

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu ATP turnira u Marseju. Filip je u glavni žreb došao nakon tri kola kvalifikacija, a već na startu turnira savladao ga je Španac Roberto Bautista, 57. teniser sveta.

F. Krajinović660
R. Bautista476
Filip Krajinović

Filip Krajinović je propustio veliku šansu da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Marseju. U meču koji je trajao dva sata i 14 minuta, Roberto Bautista preokretom je došao do pobede nad srpskim teniserom.

Prvi set Krajinović je dobio uz malo sreće. Zahvaljujući jedinoj brejk šansi uspeo je trijumfuje u ovom delu meča. Sa druge strane, Bautista nije iskoristio četiri prilike da Filipu oduzme servis, pa je uz brejk prednosti naš teniser došao do 6:4, 1:0 u setovima.

U drugom setu videli smo još dve propuštene šanse na strani Bautiste, a nijedan brejk. Meč je završen u taj-brejku koji je sa 7:5 dobio španski teniser.

U trećem setu Španac je nadoknadio sve propušteno u prva dva seta. Napravio je tri brejka, i sa više nego ubedljivim rezultatom u ovom setu stigao do drugog kola.

Na ATP turniru u Marseju učestvuje i Janko Tipsarević, koji je slobodan u prvom kolu, a u drugom će igrati sa boljim iz duela dva kvalifikanta.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Marseju, Filip Krajinović, Srpski teniski talenti, Turniri, Vesti