04/04/15 - 17:52h

ATP Majami: Šesto finale za Novaka!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Majamiju. On je u polufinalu bio bolji od domaćeg tenisera Džona Iznera, a u borbi za titulu sastaće se sa Endijem Marejem.

N. Đoković76
Dž. Izner62

Meč između Novaka Đokovića i Džona Iznera trajao je sat vremena i 32 minuta, a srpski teniser se posle dva seta plasirao u finale Mastersa u Majamiju, šesto u karijeri.

Kako se približila završnica turnira, Novak Đoković igra sve bolje. Prvi set igrali su više od sat vremena, a obojica su sigurno čuvali svoje servise. Novak je imao jednu brejk priliku koja je ujedno bila i set lopta, a pošto nije uspeo da je iskoristi, ovaj deo meča završen je u taj-brejku koji je sprski teniser dobio sa 7:3.

Nakon osvojenog prvog seta, Novak je sigurnije ušao u drugi deo meča. Prepustio je protivniku samo dva gema, a dva puta mu je oduzeo servis. Posle nešto manje od pola sata igre dobio je ovaj set sa 6:2 i plasirao se u finale drugog Mastersa sezone.

U borbi za titulu sastaće se sa Endijem Marejem iz Britanije, koji je u polufinalnom duelu savladao Čeha Tomaša Berdiha.

Teme:   Džon Izner, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti