29/03/15 - 22:10h

ATP Majami: Nole prepustio Kližanu set i plasirao se u treće kolo

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju. On je u drugoj rundi sa 2:1 u setovima savladao Martina Kližana iz Slovačke.

N. Đoković656
M. Kližan071

Meč između Novaka Đokovića i Martina Kližana trajao je sat vremena i 58 minuta, a za to vreme videli smo razne faze u igri najboljeg tenisera sveta, od sjaja do očaja, pa nazad. Tako je posle tri seta slavio i plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju.

Đoković je imao fantastičan početak meča. U prvom setu nije prepustio protivniku nijedan gem i uz tri brejka prednosti slavio je sa 6:0.

Na startu drugog seta kreću problemi. Već u prvom gemu Kližan mu je oduzeo servis, ali je Novak odmah uzvratio ribrejkom. Nekoliko gemova kasnije još jednom su razmenili brejkove, a onda je slovački teniser osvojio Noletov servis gem za vođstvo od 6:5. Servirao je za izjednačenje i iskoristio prvu set loptu – 1:1.

U trećem setu Novakova igra ponovo menja pravac. Iskoristio je dve od četiri brejk prilike, čuvao svoj servis i dobio ovaj deo meča sa ubedljivih 6:1.

Đokovićev naredni protivnik biće Stiv Darsis koji je u drugoj rundi bio bolji od 30. nosioca, Žila Milera iz Francuske.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti