19/06/15 - 23:32h

ATP London: Viktor u polufinalu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u polufinale ATP turnira u Londonu! On je u četvrtfinalu sa 2:0 u setovima savladao Amerikanca Džona Iznera, a u borbi za finale sastaće se sa Endijem Marejem.

V. Troicki76
Dž. Izner63
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Džona Iznera trajao je sat vremena i 13 minuta, a sjajni srpski teniser plasirao se u drugo polufinale u poslednjih nedelju dana!

U prvom setu sigurno su osvajali svoje servis gemove, Viktor je odlično parirao visokom Amerikancu, kome je servis najjača strana. Na kraju, Izner je imao 14 zabeleženih asova, a Troicki samo tri manje. U jedanaestom gemu prvog seta srpski teniser propustio je tri šanse za brejk, a ovaj deo meča završen je u taj-brejku, koji je Viktor dobio sa 7:5, posle pet set lopti.

Osam brejk šansi imao je Troicki u drugom setu pre nego što je konačno uspeo da oduzme serivs Izneru. U osmom gemu poveo je sa 5:3, a onda servirao za pobedu. Iskoristio je prvu meč loptu i plasirao se u polufinale turnira u Londonu!

U borbi za finale Viktor će igrati protiv Britanca Endija Mareja.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Kvinsu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki