12/01/20 - 16:42h

ATP LISTA: Koliko je ATP kup doneo srpskim teniserima?

ATP kup ima specijalni bodovni sistem, što igračima omogućuje da napreduju na rang listi.

Tako je Novak Đoković, osim što je sa timom Srbije osvojio ovo takmičenje, smanjio zaostatak koji je na kraju prošle sezone imao za prvoplasiranim na listi, Rafaelom Nadalom.

Srpski as neporažen je završio ATP kup i sa osam pobeda zaradio 675 poena. Španac je imao šest pobeda i dva poraza, a osvojio je ukupno 265 poena. Razlika između njih dvojica na startu ATP kupa iznosila je 840 poena, a od ponedeljka će biti smanjena na 420.

Teoretski, to bi moglo da znači da bi Đoković već na Australijan openu mogao da se vrati na vodeću poziciju. Bilo bi potrebno da odbrani trofej u Melburnu, a da Nadal bude poražen u finalu ili ranije. Ukoliko Đoković stigne do finala i ne odbrani titulu, ne bi mogao da prestigne Španca sve i da on ne učestvuje na turniru.

Nije samo Novak taj koji je “profitirao” sa bodovima. Dušan Lajović će se sa novih 265 poena vratiti u TOP 30. Od ponedeljka će biti 27. igrač sveta, što je napredak za sedam pozicija.

Teme:   ATP kup, ATP Rang Lista, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti