13/06/14 - 21:04h

ATP Kvins: Ziki i Nestor u polufinalu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor obezbedili su plasman u polufinale turnira u Kvinsu u konkurenciji dublova, nakon što su savladali osme nosioce Kolina Fleminga i Marsina Matkovskog sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4 posle tačno jednog časa igre.

Zimonjić-Nestor66
Fleming-Matkovski44

TRENING-Zimonjic

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nastavljaju sa kvalitetnim partijama ove sezone, i nakon šljake, pokazuju da im i trava i te kako prija. Na prvom turniru na travi ove godine, odmah su zabeležili plasman u polufinale, nakon trijumfa nad Flemingom i Matkovskim. U oba seta presudan je bio sedmi gem, kada su rođeni Beograđani uspevali da slome rivala.

U prvom setu, Zimonjić i Nestor su imali brejk šansu u trećem gemu, ali je ne koriste. No, u sedmom gemu, dolaze u situaciju da imaju tri vezane brejk prilike, koriste već prvu i stižu do prednosti od 4:3. Do kraja sigurnim servisom privode set kraju rezultatom 6:4.

Identična slika viđena je i u drugom setu, s tim da su Fleming i Matkovski u nekoliko navrata bili vrlo blizu da ugroze servis Beograđana. Kazna za propuštene šanse je stigla ponovo u sedmom gemu, kada Zimonjić i Nestor uspevaju da oduzmu servis rivalima, nakon duple servis greške Kolina Fleminga. Na taj način uspevaju da u potpunosti slome otpor rivala i reše i drugi set u svoju korist sa 6:4.

U polufinalu Zimonjić i Nestor će snage odmeriti sa Austrijancem Pejom i Brazilcem Soarešom.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kvinsu, Daniel Nestor, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Turniri, Vesti