ATP KUP: Sjajni Lajović bolji od Hačanova!

Srbija vodi sa 1:0 protiv Rusije u polufinalu ATP kupa!

D. Lajović77
K. Hačanov56

Prvi poen za našu zemlju u polufinalnom duelu doneo je Dušan Lajović, koji je u dva seta nadigrao 17. igrača sveta, Karena Hačanova.

Na terenu su proveli nešto manje od dva sata, a Lajović je slavio sa 7:5, 7:6 (7:1).

Jedanaest gemova prvog seta prošlo je bez ijedne brejk prilike, a onda je u 12. srpski teniser stigao do prve šanse da rivalu oduzme servis, što je ujedno bila i set lopte. Realizovao je i na taj način obezbedio vođstvo od 1:0. To je bila jedina brejk prilika na čitavom meču, pošto su obojica odlično igrali svoje servis gemove u drugom delu susreta. Pobednik je odlučen u taj-brejku, u kom je Lajović bio više nego ubedljiv. Rivalu je prepustio samo jedan poen, a do trijumfa je stigao posle dve meč lopte – 7:1.

Za poen potreban za plasman u finale igraće Novak Đoković, a protivnik će mu biti najbolji ruski teniser Danil Medvedev.

Teme:   ATP kup, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti