ATP KUP: Novak doneo izjednačenje Srbiji!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković doneo je prvi bod Srbiji u duelu protiv Nemačke.

N. Đoković667
A. Zverev725

Novak Djokovic (Photo by Saeed KHAN / AFP)

Đoković je nakon preokreta savladao Aleksandra Zvereva – 6:7 (3:7), 6:2, 7:5 u meču koji je trajao dva i po sata.

U prvom setu obojica tenisera bili su sigurni na svojim servisima – nije viđenja nijedna brejk lopta, pa je ovaj deo igre rešen u taj-brejku u kome je Saša iskoristio drugu set loptu.

Posustao je sa igrom Zverev tokom drugog seta. Nakon izjednačenja od 2:2, Nemac je napravio duple greške, dok je Novak došao do brejk prilike koju je iskoristio, da bi zatim potvrdio brejk, a onda ga i ponovio. Set je završio u svoju korist prvom set loptom.

Ujednaleni u igri bili su tokom trećeg seta. Bez brejkova je bilo sve do devetom gema kada ga je napravio Novak. On je nakon toga imao i meč loptu, ali ju je ispustio, a Zverev je došao do ribrejka. Novu šansu za brejk iskoristio je Đoković već u narednom gemu i njome prelomio meč u svoju korist.

Rezultat je sada izjednačen, pošto je Lajović prethodno poražen u Jana-Lenarda Štrufa. Pobednik ovog duela plasiraće se u polufinale ATP kupa, a ko će to biti odlučiće dubl koji od 06.30h možete pratiti na našem portalu.

Teme:   Aleksandar Zverev, ATP kup, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti