17/07/12 - 14:15h

ATP Hamburg: Viktor poražen u prvom kolu

Treći reket Srbije Viktor Troicki poražen je u prvom kolu ATP turnira u Hamburgu. On je sa 2:1 u setovima izgubio od 107. tenisera sveta, Čeha Lukaša Rosola.

V. Troicki734
L. Rosol566

Viktor je napravio brejk već u prvom gemu i poveo sa 2:0, ali je Rosol uspeo da izjednači u četvrtom gemu. Naš teniser je napravio još jedan brejk u devetom gemu, ali nije uspeo da ga realizuje, jer je Čeh uzvratio ribrejkom i izjednačio na 5:5. U gemu nakon tog, Troicki je još jednom oduzeo servis protivniku, a onda servirao za vođstvo od 1:0.

Viktor Troicki, Getty Images

Viktor Troicki

Nakon dobijenog prvog seta, sve je krenulo loše po Viktora. U drugom setu nije iskoristio tri brejk šanse, ali je zato Rosol iskoristio jedinu koja mu se pružila i dobio ovaj set sa 6:3.
U trećem setu Troicki nije dobio šanse koje je imao u prethodnom, a Rosol je napravio brejk u trećem gemu i tako došao do pobede od 5:7, 6:3, 6:4.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Hamburgu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki