20/07/14 - 19:23h

ATP Hamburg: Majer preko Ferera do prve titule u karijeri!

Argentinski teniser Leonardo Majer osvojio je prvu titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira u Hamburgu pobedio Davida Ferera sa 6:7(3), 6:1, 7:6(4) posle dva sata i 20. minuta igre.

L. Majer667
D. Ferer716

Germany Tennis Hamburg

Majer, koji je u četvrtfinalu izbacio Dušana Lajovića, četvrti je teniser koji je ove sezone osvojio prvu titulu u karijeri, posle Delbonisa (Sao Paulo), Bautista-Ahuta (Hertogenboš) i Kuevasa (Bostad).

Majer, koji je trenutno 46. na svetu, igra sjajno u poslednje vreme – došao je do četvrtog kola na Vimbldonu, a igrao je u finalu u Vinji del Mar.

Argentinac je u prvom setu dva puta imao prednost brejka, ali je borbeni Ferer oba puta stizao tu prednost i vraćao rezultatsku ravnotežu. Set je na kraju rešen u taj-brejku, u kome je bio bolji Španac sa 7:3.

U drugom setu, Majer je u potpunosti preuzeo konce igre i brejkovima u četvrtom i šestom gemu, stigao do izjednačenja u setovima rezultatom 6:1.

Odlučujući set ponovo je bolje započeo Argentinac i prvi je zadao udarac brejkom u petom gemu za vođstvo od 3:2. Pri rezultatu 5:3 za Majera, Ferer uspeva da uhvati zadnji voz i vrati brejk, da bi meč na kraju bio odlučen u taj-brejku, u kome je ovaj put bio uspešniji Leonardo Majer sa 7:4 i tako stigao do prve titule u karijeri.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Hamburgu, David Ferer, Finale, Rang Lista, Turniri, Vesti