13/06/12 - 15:10h

ATP Hale: Kraj za Viktora u drugom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu turnira u Nemačkom gradu Haleu. Od njega je bolji bio Čeh Tomaš Berdih, sedmi teniser sveta.

V. Troicki32
T. Berdih66

Berdih je bio favorit od samog starta, ali je i Viktor dobro ušao u meč. U četvrtom gemu je imao šansu za brejk i vođstvo od 3:1, ali je nije iskoristio. Ono što našem teniseru nije pošlo za rukom, uradio je Berdih već u narednom gemu i brzo poveo sa 4:2. Napravio je Čeh još jedan brejk do kraja i posle 35 minuta igre, Viktor je gubio sa 1:0.

Viktor Troicki, Kremlin Kup 2008

Viktor Troicki

Na startu drugog seta Berdih je poveo sa 3:0, a naš teniser je do kraja uspeo da osvoji samo još dva gema. Ovaj set je trajao nepunih pola sata, a nakon toga Viktoru nije preostalo ništa drugo, osim da čestita protivniku na ubedljivoj pobedi.

Viktor na ovom turniru nastupa i u dublu, a nešto kasnije danas on i Slovak Mihal Mertinak izlaze na megdan Marčelu Granoljersu i osvajaču Rolan Garosa Rafaelu Nadalu.

Teme:   ATP, ATP 250, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Viktor Troicki