03/03/17 - 17:33h

ATP Dubai: Verdasko se bori za prvu titulu u sezoni!

Španski teniser Fernando Verdasko igra prvo finale u sezoni. U završnici Dubaija, on čeka pobednika meča Marej/Puij.

Twitter

Fernando Verdasko je prvi finalista ATP turnira iz Serije 500 u Dubaiju. Nakon sjajnog utiska koji je ostavio juče u meču sa Gaelom Monfisom, Španac je uspeo da ponovi ubedljivu igru i protiv Robina Hasea, koga je za 137 minuta igre dobio sa 7:6 (7:5), 5:7, 6:1.

Holanđanin je meč započeo oduzimanjem servisa rivalu, generalno je pružio dobar otpor, ali je Verdasko najpre nadoknadio gem zaostatka, a potom u taj brejku prvog seta iskoristio prvu loptu za vošstvo od.

Hase je bolje otvorio i drugi set, iskoristio drugu brejk šansu da povede sa 2:0, a u 12. gemu je ponovo brejknuo rivala, čime je okončao set sa 7:5, i meč odveo u treći nastavak.

U odlučujućem setu bilo je očigledno da Hase nema više snage da parira u igri svom rivalu, pa je Verdasko sa tri brejka treći set dobio rutinski.

Nakon polufinala u Dohi, gde je poražen od Đokovića, španski teniser igraće meč za prvu titulu u sezoni, i to protiv boljeg iz duela Endija Mareja i Luke Puija.

Teme:   ATP u Dubaiju, Endi Marej, Fernando Verdasko, Lukas Puij, Robin Hase, Vesti