22/02/16 - 19:59h

ATP Dubai: Troicki stao u prvom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju. On je na startu takmičenja sa 2:0 u setovima poražen od Kipranina Markosa Bagdatisa.

V. Troicki62
M. Bagdatis76
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Markosa Bagdatisa trajao je sat vremena i 31 minut, a teniser sa Kipra slavio je sa 7:6, 6:2 i plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju.

Srpski teniser je dobro ušao u meč i sa brejkom prednosti poveo sa 3:1. U naredna dva gema Bagdatis je uspeo da uzvrati ribrejkom i izjednači rezultat na 3:3, pa je prvi set završen u taj-brejku. Sa ubedljivih 7:2 dobio ga je Kipranin koji je tako poveo sa 1:0 u setovima.

Troicki je u drugom delu meča došao do samo dva gema, a Bagdatis mu je dva puta oduzeo servis. Konačni rezultat u ovom setu bio je 6:2, a teniser sa Kipra slavio je sa 2:0.

Nešto ranije danas, najbolji srpski teniser, Novak Đoković plasirao se u drugu rundu turnira u Dubaiju, nakon što je sa 2:0 u setovima eliminisao Španca Tomija Robreda.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki