26/02/13 - 17:35h

ATP Dubai: Novak slavio u srpskom okršaju

Najvećim padom forme u dosadašnjoj karijeri, Viktor Troicki doveo je sebe u situaciju da se već u prvom kolu turnira u Dubaiju sastane sa prvim nosiocem turnira. Dve najveće srpske uzdanice pred četvrtfinale Dejvis kupa u Bojsiju ukrstile su rekete po 14. put u karijeri, a Viktorova pobeda u Umagu, na njihovom prvom profesionalnom duelu, sada već davne 2007. godine, i dalje je jedina.

N. Đoković66
V. Troicki14

Đoković je, po očekivanju, lako izašao na kraj sa 44. igračem sveta i tako prebrodio prvu prepreku ka novom trofeju. Srbin je ovaj turnir osvojio 2009., 2010. i 2011. godine, a taj sjajan niz prekinuo je Rodžer Federer, branilac titule.
Uz dva brejka i bez mnogo drame u gemovima, Novak je dominirao u prvom setu i rešio ga u svoju korist rezultatom 6:1.
Troicki je odbio prvi Đokovićev napad u drugom setu i sačuvao svoj servis u najdužem gemu meča. Ipak, sledeću priliku za brejk prvi reket sveta nije propustio. Poveo je sa 3:1, pa sa 4:2. Da Novakova pobeda ne bude previše laka, Viktor se pobrinuo vrativši brejk u osmom gemu meča. Međutim, kao i nebrojano puta do sada, odmah posle toga je obezvredio svoj trud lošim servis gemom i pretrpljenim brejkom. Ovoga puta Đoković mu nije dopustio novu šansu za povratak, završio je drugi set rezultatom 6:4.
Protivnik našeg asa u drugom kolu biće Španac Roberto Bautista, 55. igrač sveta, a tačno vreme početka meča biće naknadno objavljeno.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki