27/02/15 - 20:46h

ATP Dubai: Nole preko Berdiha do finala!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u još jedno finale na ATP turniru u Dubaiju! Đoković je u polufinalnom duelu eliminisao Čeha Tomaša Berdiha, sa 2:1 u setovima.

N. Đoković656
T. Berdih074
Novak Djokovic

Meč između Novaka Đokovića i Tomaša Berdiha trajao je dva sata i 26 minuta, a sa 2:1 u setovima slavio je srpski teniser koji se plasirao u svoje četvrto finale ATP turnira u Dubaiju.

Đoković je u meč ušao više nego odlično i bez izgubljenog gema poveo sa 1:0 u setovima. Bio je bolji u svakom segmentu igre, grešaka skoro da i nije bilo, ali je Čeh uspeo da se vrati u meč i izjednači na 1:1.

U prvih deset gemova drugog seta bili su izjednačeni, imali smo prilike da vidimo dve razmene brejkova, a nakon 5:5 rezultat se povećava u korist Berdiha. Poveo je sa 6:5, a zatim oduzeo Đokoviću servis i dobio ovaj deo meča sa 7:5.

U trećem setu Novak je uspeo da podigne nivo igre za nijansu iznad Berdiha, što je bilo dovoljno za pobedu. Napravio je brejk u petom gemu (3:2) i sačuvao ga sve do kraja meča. U ovom setu slavio je sa 6:4.

Novak je osvajao titule na ovom turniru kad god bi stigao do finala, četiri puta do sada. Protivnik u borbi za trofej biće mu Švajcarac Rodžer Federer, a i taj meč ćete u direktnom prenosu moći da gledate na TenisUživo.com.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti