01/03/14 - 15:43h

ATP Dubai: Ništa od titule za Nenada i Danijela

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor nisu uspeli da osvoje titulu na ATP turniru u Dubaiju. Bolji od Srbina i Kanađanina u finalu bili su Rohan Bopana i Aisam-ul-Hak Kureši rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3, posle jednog sata i 10 minuta igre.

N. Zimonjić/D. Nestor43
R. Bopana/A. Kureši66
Nestor-ZImonjic

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane. Brejkova nije bilo do pred sam kraj seta, kada se očekivalo da prvi deo igre bude rešen u taj-brejku. U desetom gemu Rohan Bopana i Aisam-ul-Hak Kureši su uspeli da iskoriste četvrtu set-loptu na servis rivala i tim brejkom osvoje prvi deo igre rezultatom 6:4.

U drugom setu takođe su se bolje snašli Bopana i Kureši, te već u četvrtom gemu napravili brejk za velikih 3:1, a potom ga i materijalizovali – 4:1. U nastavku seta brejkova nije bilo, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nisu uspeli da vrate izgubljeno, te su tako Rohan Bopana i Aisam-ul-Hak Kureši rešili drugi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Zimonjić i Nestor u dosadašnjem toku sezone osvojili su turnir u Sidneju, igrali su polufinale na Australijan openu, a u Roterdamu su ispali u četvrtfinalu.
Turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od 2,3 miliona dolara.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti