26/02/13 - 13:12h

ATP Dubai: Janko poražen u prvom kolu

Drugi reket Srbije, Janko Tipsarević, završio je učešće na ATP turniru u Dubaiju porazom već u prvom kolu. Od njega je u dva seta bolji bio ruski teniser Nikolaj Davidenko.

J. Tipsarević05
N. Davidenko67
Janko Tipsarevic

Janko Tipsarević

Meč je trajao sat vremena i 44 minuta, a samo prva dva gema igrala su se pola sata. U prvom gemu odigrano je 23 poena, a Tipsarević je propustio sedam brejk lopti. Nakon 25 odigranih poena u drugom gemu, Davidenko je iskoristio šestu brejk loptu i poveo sa 2:0. Do kraja seta je još dva puta oduzeo servis Tipsareviću i dobio ovaj deo meča bez izgubljenog gema, 6:0.

U drugom setu Tipsarević je uspeo da se vrati u igru. Iskoristiši obe brejk šanse koje je imao u prvih pet gemova, poveo je sa 4:1, a onda je Rus došao do prvog brejka u ovom setu. Smanjio je vođstvo Tipsarevića, a onda do kraja seta osvojio još dva gema na servis našeg tenisera. Iskoristio je drugu meč loptu i plasirao se u drugo kolo ATP turnira serije 500 u Dubaiju.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti