25/02/16 - 19:00h

ATP Dubai: Đoković predao četvrtfinale

Najbolji teniser sveta Novak Đoković predao je Špancu Felisijanu Lopezu meč četvrtfinala na ATP turniru u Dubaiju. On je zbog problema sa okom prekinuo meč pri rezultatu 1:0 u setovima za Lopeza.

N. Đoković3predaja
F. Lopez6

Novak Đoković i Felisijano Lopez proveli su na terenu 32 minuta, pre nego što je srpski teniser odlučio da preda meč. Lopez je prethodno dobio prvi set sa 6:3.

Novak je prvi servirao, ali to nije prošlo baš najbolje, pošto je već u prvom gemu Španac uspeo da mu oduzme servis i povede sa 1:0. Đoković je igrao izuzetno loše od samog starta, i posle izgubljenog prvog gema, dozvolio je Lopezu da veže deset dobijenih poena, povede sa 2:0 i dođe do tri vezane brejk lopte u trećem gemu. Uspeo je srpski teniser da se izvuče iz ove nezgodne situacije i konačno se upiše na semafor (1:2).

Tada je već postalo jasno da nešto nije u redu, jer je Đoković na terenu bio neprepoznatljiv. Zbog problema sa okom koje je bilo crveno, pozvao je pomoć. Usledila je kratka pauza, ali se Novak vratio na teren. Međutim, nije išlo. U nastavku je Španac čuvao svoje servise, a u devetom gemu je još jednom napravio brejk za konačnih 6:3 u prvom setu. Đoković je tada odlučio da preda meč, a Lopez se plasirao u polufinale ATP turnira u Dubaiju.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti