22/05/13 - 17:51h

ATP Dizeldorf: Viktor u četvrtfinalu

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale turnira u Diseldorfu, pošto je u drugom kolu bio bolji od Slovenca Grega Žemlje sa 2:0, po setovima 6:3, 7:6. Meč je trajao sat i 35 minuta.

V. Troicki67
G. Žemlja36
Viktor Troicki

Viktor Troicki, koji je postavljen za sedmog nosioca na turniru u Diseldorfu, u prvom setu dva puta je oduzeo servis Žemlji. Naš teniser je ovaj deo igre rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu, Žemlja je prvi došao do brejka i šanse da izjednači na 1:1 u setovima, pošto je pri rezultatu 4:4, oduzeo servis Troickom, koji je odmah potom oduzeo servis Slovencu. Međutim, ovaj deo igre završen je posle taj-brejka, koji je srpski teniser dobio sa 7:3, napravivši dva mini-brejka u odlučujućem gemu.

Troicki će se u četvrtfinalu sastati sa Argentincem Gvidom Peljom, koji je u drugom kolu bio bolji od Janka Tipsarevića sa 2:0 (7:6, 6:1).

Nagradni fond turnira u Diseldorfu iz serije 250 iznosi 410.200 evra.

Teme:   ATP, ATP u Dizeldorfu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki