10/01/15 - 16:43h

ATP Čenaj: Bedene spasio četiri meč lopte i prošao u finale!

Slovenac Aljaž Bedene plasirao se u finale ATP turnira u Čenaju, nakon što je sa 2:1 u setovima savladao Španca Roberta Bautistu Aguta.

Aljaz Bedene

Meč između Aljaža Bedenea i Roberta Bautiste Aguta trajao je dva sata i 46 minuta, a posle tri seta u svoje prvo ATP finale se plasirao slovenski teniser.

Bedene je brejkom otvorio ovaj duel, ali je u naredna tri gema Španac uspeo da stigne do vođstva od 3:1. U šestom gemu još jednom je oduzeo servis slovenskom teniseru i poveo sa 4:2, da bi sačuvavši brejk prednosti u ovom delu meča slavio sa 6:3.

Drugi deo meča pripao je Bedeneu, koji je do prvog brejka došao u četvrtom gemu. Poveo je sa 3:1, a onda je, nakon razmene servisa, imao vođstvo od 4:2. Sačuvao je brejk do kraja seta i posle tri šanse izjednačio na 1:1.

U odlučujućem setu obojica su po jednom oduzeli protivniku servis, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Bedene se suočio sa četiri meč lopte, spasio ih, a zatim dobio taj-brejk sa 10:8 i plasirao su u svoje prvo ATP finale.

Ovaj 25-ogodišnjak će se u borbi za titulu sastati za boljim iz duela Stanislasa Vavrinke i Tomaša Berdiha.

Teme:   Aljaž Bedene, ATP, ATP 250, ATP u Čenaju, Region, Slovenija, Teniseri, Turniri, Vesti