19/04/16 - 13:22h

ATP Bukurešt: Lajović zaustavljen u prvom kolu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Bukureštu. Bolji od njega sa 2:0 u setovima bio je Lukas Puij iz Francuske.

D. Lajović34
L. Puij66
Dusan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića i Lukasa Puija trajao je sat vremena i 14 minuta, a francuski teniser slavio je sa 6:3, 6:4.

Iako lošije rangiran, Francuz je bio bolji u svim segmentima igre, a Lajoviću nije ”legla” rumunska šljaka.

Već u drugom gemu Puij je imao jedinu brejk priliku u prvom setu. Iskoristio je i poveo sa 2:0, a prednost je sačuvao sve do kraja ovog dela meča u kom je slavio sa 6:3.

Početkom drugog seta Lajović je uspevao da parira Francuzu, ali je propustio četiri brejk lopte, što je Puij znao da kazni. U sedmom gemu oduzeo je servis našeg tenisera, poveo sa 4:3, a uz brejk viška lako je slavio sa 6:4.

U narednoj rundi protivnik francuskog tenisera biće drugi nosilac, Hrvat Ivo Karlović.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti