19/07/13 - 08:30h

ATP Bogota: Janko u četvrtfinalu!

Drugi reket Srbije Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u Bogoti. Tipsarević je u drugom kolu sa 2:0 u setovima savladao Belgijanca Rubena Bemelmansa.

J. Tipsarević67
R. Bemelmans45
Janko Tipsarevic

Meč između Janka Tipsarevića i Rubena Bemelmansa trajao je sat vremena i 22 minuta, a naš teniser slavio je sa 6:4, 7:5. Oba seta dobio je nakon što je po jednom oduzeo servis protivniku, a da sa Bemelmansom nije bilo nimalo lako govori i činjenica da je u prvom setu Tipsarević iskoristio tek devetu set loptu.

Naš teniser će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela domaćeg tenisera Alehandra Falje (122. na ATP listi) i Metjua Ebdena (113.) iz Australije.

Ovaj turnir zanimljiv je i zato što se mečevi igraju na 2600 metara nadmorske visine, a drugi teniser Srbije je nedavno izjavio da na većoj nadmorskoj visini bolje igra i da se nada da će ovaj turnir biti prekretnica.

Turnir u Bogoti igra se za nagradni fond od 727.685 dolara.

Teme:   ATP, ATP 250, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti