23/10/17 - 21:13h

ATP Beč: Zverev posle velike borbe eliminisao Viktora

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u prvom kolu ATP turnira u Beču, pošto ga je posle tri seta i velike borbe pobedio peti igrač planete, Nemac Aleksandar Zverev.

V. Troicki364
A. Zverev646

Izvor: Twitter

Prvi nosilac na turniru savladao je Troickog posle sat vremena i 47 minuta igre, a u drugoj rundi ga očekuje meč sa Francuzem Žilom Simonom.

Zverev je bolje ušao u meč, uz brejk prednosti stigao do vođstva od 4:1 i sprečio Viktora da uzvrati ribrejkom u devetom gemu. Posle spašene brejk lopte, iskoristio je drugu priliku za 1:0 u setovima – 6:3.

Najveća borba vodila se tokom drugog dela susreta. Odigrano je nekoliko dugih gemova, a brejk šansi nije bilo sve do desetog. Tada je Troicki dobio i iskoristio priliku za izjednačenje u setovima – 6:4.

Pad koncentracije na startu trećeg seta koštao je našeg tenisera izgubljenog meča. Dozvolio je Zverevu da uz dva brejka viška povede sa 3:0, a uspeo je da vrati samo jedan. Tako je Nemac završio sa 6:4 u svoju korist.

Takmičenje u Beču se igra za nagradni fond od 2,621,850 evra, a pobedniku će pripasti 500 ATP poena i ček na 438,505 evra.

Teme:   Aleksandar Zverev, ATP, ATP u Beču, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki