21/07/17 - 10:07h

ATP Bastad: Zimonjić zaustavljen u četvrtfinalu

Srpsko/španska kombinacija koju čine Nenad Zimonjić i David Marero poražena je u četvrtfinalu dublova ATP turnira u Bastadu od braće Imer iz Švedske.

Elijas i Mikael Imer su pred domaćim navijačima bili bolji od Zimonjića i Marera u dva neizvesna seta – 7:5, 7:6 (3) posle sat i 28 minuta igre.

Šveđane u polufinalu čeka duel sa nemačko-austrijskom kombinacijom Filip Pečner – Žulijan Noul, koji su u tri seta savladali Daniela i Demolinera.

Zimonjić i Marero su u oba seta ispustili brejk prednosti i vođstvo od 3:1 – u prvom su dozvolili rivalima da sa četiri uzastopna gema preokrenu na 3:5, ali su se opet uzdigli i izborili taj-brejk.

U drugoj deonici Srbin i Španac su servirali za izjednačenje pri rezultati 5:4, ali su u finišu posustali i izgubili meč.

Teme:   ATP u Bastadu, Nenad Zimonjić, Vesti