23/04/14 - 18:36h

ATP Barselona: Zimonjić i Nestor posle velike borbe u drugom kolu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u drugu rundu turnira u Barseloni, nakon što su u prvom kolu bili bolji od kolumbijske kombinacije Huan Sebastijan Kabal i Robert Farah, rezultatom 2:1, po setovima 6:7(3), 7:6(5), 10:8, posle nešto manje od dva časa igre.

Zimonjić-Nestor6710
Kabal-Farah768

TRENING-Zimonjic

Srpsko-kanadski dubl par, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor obezbedio je plasman u drugo kolo turnira u Barseloni, uz dosta muke i posle velike borbe, uz dva odigrana taj-brejka i posle odlučujućeg seta koji je bio vrlo dramatičan.

U prvom setu su Srbin i Kanađanin odmah na startu pretrpeli brejk, ali već u narednom gemu, uzvraćaju istom merom za 1:1. U desetom gemu su imali dve brejk i set lopte koje nisu iskoristili, pa se igrao taj-brejk. Taj deo igre su Kolumbijci dobili bez većih problema sa 7:3 i prvi set rešili u svoju korist.

U drugom setu nije bilo uzbuđenja sve do desetog gema, kada su Kolumbijci imali set loptu, ali su se Zimonjić i Nestor odbranili. Set je ponovo otišao u taj-brejk, u kome su se ovoga puta bolje snašli rođeni Beograđani i sa 7:5 stigli do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu koji se u dublu igra do deset osvojenih poena, Zimonjić i Nestor su sve vreme bili u vođstvu, imali su i prednost od 9:5 i četiri meč lopte. Prve tri su Kolumbijci spasili, ali ne i četvrtu i Zimonjić i Nestor na taj način stižu do trijumfa sa 10:8.

Zimonjić i Nestor će u drugom kolu igrati protiv indijsko-pakistanske kombinacije Rohana Bopane i Ajsama Ul Hak Kurešija.

Teme:   ATP, Teniseri, Turniri, Vesti