25/09/12 - 12:06h

ATP Bangkok: Troicki uspešan na startu

Srpski teniser Viktor Troicki uspešno je startovao na ATP turniru u Bangkoku. On je u prvom kolu Tajland Opena savladao ukrajinskog tenisera Sergeja Stakhovskog, sa 2:1 u setovima.

V. Troicki676
S. Stakhovski753

Prvi set je trajao 53 minuta, a u taj brejku ga je dobrio Stakhovski. Oba tenisera su napravila po dva brejka, a nakon izjednačenja 6:6, igrao se taj brejk. Ukrajinski teniser je četiri puta osvajao poene na servis Troickog, dok je našem teniseru pošlo za rukom da vrati samo dva mini brejka. 7:4 je bio rezultat u tom delu meča, a Stakhovski je poveo sa 1:0 u setovima.

Viktor Troicki, Getty Images

Viktor Troicki

Do samog kraja drugog seta, mislili smo da će i ovaj biti završen u taj brejku. Viktor je oduzeo protivniku servis u šestom gemu, a Stakhovski je već u narednom uzvratio ribrejkom. Do jedanaestog gema su osvajali gemove na svoje servise, a Viktoru je konačno pošlo za rukom da napravi još jedan brejk u poslednjem gemu. Prvu šansu za brejk i set loptu nije iskoristio, ali drugu jeste, pa je izjednačio rezultat na 1:1 u setovima. I u trećem setu smo videli dva brejka našeg tenisera, jedan u četvrtom, a drugi u osmom gemu, što ga je i dovelo do preokreta i pobede u ovom meču. U narednoj rundi Viktor će igrati protiv Kevina Andersona ili Gaela Monfisa.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bangkoku, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki