17/07/18 - 13:15h

ASTANA: Kostićeva i Stojanovićeva u drugom kolu, kraj za Jovanovski

Srpske teniserke Natalija Kostić i Nina Stojanović plasirale su se u drugo kolo ITF turnira u Astani, dok je Bojana Jovanovski na startu eliminisana.

Source: Robert Cianflone/Getty Images

Kostićeva, 392. teniserka na WTA listi, u prvom kolu je pobedila Sofiju Lansere iz Rusije. Njih dve su na terenu provele sat vremena i 43 inuta, a Natalija je slavila u dva seta rezultatom od 6:4, 7:5.

Naredna protivnica biće joj još jedna Ruskinja, Valerija Savinih.

228. igračica planete, Nina Stojanović, na startu turnira je bila bolja od Australijanke Naite Bejns nakon 60 minuta igre. Nina je prvi set dobila bez izgubljenog gema, dok je u drugom setu rezultat u njemu korist bio 6:4.

U sledećem kolu ona će igrati sa Anastasijom Gasanovom iz Rusije.

Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u drugo turnira pošto je poražena od Nigite Abduremove iz Uzbekistana. Meč je trajao 68 minuta, uzbekistanska teniserka je slavila sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Teme:   Bojana Jovanovski, Natalija Kostić, Nina Stojanović, Teniserke, Turniri, Vesti