23/01/14 - 02:44h

AO: Zimonjić i Nestor bez finala

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor nisu uspeli da se plasiraju u finale Australijan Opena. Bolji od njih u polufinalu bili su Amerikanac Erik Butorac i Južnoafrikanac Raven Klasen rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4. Oni će se u finalu sastati sa dublom Kubot/Linšted koji je u drugom polufinalu savladao par Ljodra/Mau.

N. Zimonjić/D. Nestor24
E. Butorac/R. Klasen 66
Nestor-ZImonjic

Srbin i Kanađanin počeli su loše meč i već u trećem gemu dozvolili brejk protivnicima, koji su oni i potvrdili u četvrtom gemu za velikih 3:1. U nastavku seta Butorac i Klasen su vodili igru, a do kraja setu su uspeli da još jednom oduzmu servis rivalima i to u sedmom gemu za prednost od 5:2, koju su materijalizovali u narednom za konačnih 6:2.

U drugom setu Danijel i Nenad su pružili jači otpor, ali par koji je eliminisao i braću Brajan nije posustao. Amerikanac i Južnoafrikanac su sačekali svoju šansu u petom gemu, napravili brejk za 3:2, zatim ga potvrdili za 4:2, a potom samo održavali stečenu prednost. U nastavku seta brejkova nije bilo, a Erik Butorac i Raven Klasen su osvjili drugi set rezultatom 6:4.

Američko-južnoafrički par će se u finalu sastati sa dublom Kubot/Linšted koji je sa 2:1 u setovima savladao par Ljodra/Mau.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2014, Daniel Nestor, Dubl igrač, Grend Slem, Nenad Zimonjić, Polufinale, Teniseri, Turniri, Vesti