14/01/13 - 13:24h

AO: Troicki propustio šansu za pobedu

Srpski teniser Viktor Troicki uprkos vođstvu od 2:0 nije uspeo da se plasira u drugo kolo prvog grend slema sezone. Sa 3:2 u setovima porazio ga je Čeh Radek Štepanek.

V. Troicki76335
R. Štepanek54667
Viktor Troicki

Četiri sata trajao je ovaj triler, a naš teniser je, nažalost, imao manje sreće. U prvom setu su uz po jedan brejk sa obe strane došli do izjednačenja od 5:5. U tom desetom gemu, Štepanek je propustio čak šest set lopti. Troicki je zahvaljujući još jednom gemu na servis protivnika došao na korak od pobede u ovom delu meča. Servirao je i iskoristivši prvu set loptu poveo sa 1:0. U drugom setu nije bilo mnogo drame. Viktor je jednom oduzeo servis Štepaneku i dobio ovaj set sa 6:4. Treći set je na isti način dobio češki teniser. Napravio je brejk u šestom gemu i završio set sa 6:3. U četvrtoj deonici meča videli smo tri brejka Štepaneka, a Troicki je uspeo da vrati samo jedan. Sa dva brejk prednosti Čeh je došao do izjednačenja od 2:2 u setovima. Peti set obeležilo je vođstvo Štepaneka od 4:1. Troicki je bio na korak od pobede, kada je uspeo da se domogne snage i izjednači na 5:5, ali je nažalost na tome ostalo. Štepanek je osvojio naredna dva gema i iskoristio prvu meč loptu.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, Viktor Troicki