25/01/14 - 11:46h

AO: Titula za Na Li!

Kineska teniserka Na Li osvojila je Australijan Open! Kineskinja je u finalu savladala Slovakinju Dominiku Cibulkovu rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3), 6:0 posle jednog sata i 39 minuta igre. Ovo je druga Grend Slem titula za Li Na, pošto je već osvojila Roland Garos.

N. Li76
D. Cibulkova60

Australian Open Tennis

Kineskinja je sjajno počela meč i već u prvom gemu napravila brejk, ali je Slovakinja u šestom uzvratila i došla doizjednačenja – 3:3. Pri kraju seta, u jedanaestom gemu Na Li je još jednom oduzela servis Dominiki, ali je ona ponovo uzvratila u narednom i odvela set u taj-brejk. U “trinaestom gemu” sjajna je bila teniserka iz Kine. Ona je došla do velikih 5:1, a potom je u nastavku samo održala prednost i osvojila taj-brejk rezultatom 7:3, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu kao da je samo Na Li bila na terenu. Kineskinja je bila sjajna, Slovakinja je izgleda sve dala na prvi set i nije imala šanse u drugom. Na je napravila čak tri brejka, u drugom, četvrtom i šestom gemu za konačnih 6:0 u drugom delu igre.

Bio je ovo peti međusobni duel dve teniserke, Kineskinja je dobila sve do sada, izgubivši samo jedan set. Zahvaljujući ovoj pobedi, Na Li će se od ponedeljka naći na trećem mestu WTA liste, iza Serene Vilijams i Viktorije Azarenke.
Pobedom u finalu Li je zaradila 2.600.000 australijskih dolara što je nešto više od 2.200.000 američkih dolara.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2014, Finale, Grend Slem, Na Li, Teniserke, Turniri, Vesti