21/01/13 - 07:48h

AO: Sloan Stivens porazila Bojanu u borbi za četvrtfinale

Naša teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u četvrtfinale Australijan Opena, jer je posle velike borbe u osmini finala sa 2:1 u setovima poražena od Amerikanke Sloan Stivens. Obe su pokazale odličnu igru, a Bojana je napravila za nijansu više grešaka, pa će na megdan Sereni Vilijams ili Mariji Kirilenko talentovana Amerikanka.

B. Jovanovski165
S. Stivens637
Bojana Jovanovski

Samo 25 minuta trebalo je Sloan Stivens da dobije prvi set protiv Bojane Jovanovski. Naša teniserka je mnogo grešila u prvom delu meča. Osamnaest neiznuđenih grešaka, samo četiri poena na servis protivnice, tri direktna poena, i jedna neiskorišćena šansa za brejk doveli su Srpkinju do izgubljenog prvog seta.
U drugom setu videli smo potpuno drugačiju igru Jovanovske. Čak 20 poena Bojana je osvojila na servis protivnice, i uspela je da realizuje tri brejk šanse.
Treći set počeo je vođstvom Jovanovske od 1:0, a onda smo videli četiri brejka, po dva sa obe strane. Bile su izjednačenje sve do 5:5, a onda je Amerikanka došla do brejka. Povela sa 6:5 i servirala za pobedu. Iskoristila je prvu meč loptu i plasirala se u četvrtfinale prvog grend slema sezone. Tamo je čeka duel sa Serenom Vilijams ili Marijom Kirilenko.
Uprkos Bojaninom porazu od Stivensove, od nje smo na Australijan Openu videli sjajnu igru. Današnji meč je bio odličan, a po onome što smo videli, reklo bi se da će biti još mnogo duela između Stivensove i Jovanovske, a nije isključeno da će ti mečevi jednog dana biti i finala grend slema.

Teme:   Australian Open 2013, Bojana Jovanovski, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti