19/01/14 - 10:00h

AO: Sjajna Ana eliminisala Serenu i plasirala se u četvrtfinale!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale Australijan Opena. Srpkinja je u sjajnom meču, nakon preokreta, savladala najbolju teniserku sveta, Amerikanku, Serenu Vilijmas rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3. Ovo je prva pobeda za Anu protiv Amerikanke u petom njihovom duelu. Srpkinja će se u borbi za polufinale sastati sa boljom iz duela Delakva – Bušar.

A. Ivanović466
S. Vilijmas633
Ana Ivanovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a da će Ana tražiti svoju šansu u ovom duelu pokazala je već u prvom gemu, kada je posle 30:0 za Serenu Ana imala brejk lopte, ali ih nije iskoristila. U nastavku seta teniserke su sigurno servirala sve do petog gema kada je Srpkinja uspela da oduzme servis Amerikanki, ali je Serena već u narednom gemu uzvratila i došla do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta teniserke su nastavile da osvajaju svoje servis gemove, a kada se očekivao taj-brejk, u desetom gemu Serena Vilijams je napravila brejk i osvojila uvodni set rezultatom 6:4.

Drugi set opet je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a Ana Ivanović je, kao i u prvom, u petom gemu napravila brejk, stigla do 3:2, a onda je i materijalizovala to, za razliku od prvog seta, i povela sa 4:2. U nastavku Srpkinja je dominirala, uspela je još jednom da oduzme servis Sereni Vilijmas i dođe do izjednačenja, osvojoši ovaj set rezultatom 6:3. Inače, ovo je bio prvi set koji je Ana osvojila u mečevima protiv Serene. U dosadašnjim duelima uvek je bila poražena rezultatom 2:0.

U trećem setu Ana je prenela dobro raspoloženje iz drugog i već u drugom gemu oduzela servis Sereni, materijalizovala stečeno u trećem i stigla do ogromnih 3:0. U nastavku seta Srpkinja nije dozvolila brejk Amerikanki, te je tako Ana Ivanović savladala Serenu Vilijmas osvojivši treći set rezultatom 6:3.

Srpkinja će se u brobri za polufinale sastati sa pobednicom duela između Australijanke Kejsi Delakve i Kanađanke Evgeni Bušar.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2014, Grend Slem, Osminafinala, Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, Vesti