Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugu rundu Australijan opena!

N. Đoković666
M. Kruger322

Source: Cameron Spencer/Getty Images

Na startu prvog grend slema sezone, gde je trofej osvajao šest puta, Đoković je maksimalnim rezultatom eliminisao kvalifikanta Mičela Krugera iz SAD-a.

Srpski teniser je slavio sa 6:3, 6:2, 6:2 posle nešto više od dva sata na terenu.

U drugom kolu Novak će u četvrtak igrati protiv Žoa-Vilfreda Conge, koji je nešto ranije danas eliminisao Martina Kližana.

TOK MEČA:

Američki teniser je prvi došao do brejka na ovom meču i poveo sa 2:1, ali nije uspeo da potvrdi vođstvo, jer je Đoković već u narednom gemu uzvratio ribrejkom i poravnao rezultat. Do kraja seta Novak nije dozvolio protivniku da se približi brejku, a oduzeo mu je servis iz drugog pokušaja. Nakon 5:3 servirao je za set i posle druge set lopte poveo sa 1:0 – 6:3.

Drugi set započeo je gemom u kom je odigrano 11 poena, a srpski teniser je posle četiri brejk šanse poveo sa 1:0. U petom gemu je još jednom osvojio servis rivala, a set je završio sa samo četiri izgubljena poena na svoj servis – 6:2.

Prva tri gema trećeg seta trajala su 28 minuta. Novak je ispustio samo jedan poen na svoj servis, ali nije uspeo da realizuje šest brejk šansi. Igrao je sjajno u svojim servis gemovima, ali se mučio da iskoristi prilike za brejk. U petom gemu je posle 11 odigranih poena i osam šansi od početka seta konačno uspeo da oduzme servis rivalu i povede sa 3:2. Dva gema kasnije novim brejkom obezbedio je prednost od 5:2, a potom sigurnim servis gemom završio ovaj meč u svoju korist – 6:2.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti