28/01/15 - 13:12h

AO: Odlični Novak eliminisao Raonića za polufinale!

Najbolji teniser sveta, Srbin Novak Đoković, plasirao se u polufinale Australijan Opena! Đoković je u četvrtfinalu, sa 3:0 u setovima, bio bolji od Kanađanina crnogorskog porekla, Miloša Raonića.

N. Đoković766
M. Raonić642

Novak Đoković i Miloš Raonić proveli su na terenu tačno dva sata, a posle tri odigrana seta srpski teniser plasirao se u polufinale Australijan Opena.

Prvi set trajao je skoro sat vremena, tačnije 57 minuta. Nakon četiri propuštene brejk prilike na strani Đokovića, i nijedne šanse za Raonića da Srbinu oduzme servis, ovaj deo meča završen je u taj-brejku koji je Novak dobio sa 7:5.

Posle neizvesnog prvog seta, usledio je nešto lakše dobijeni drugi deo meča. Već na startu Novak je Milošu oduzeo servis i tu prednost lagano sačuvao do kraja seta – 6:4.

Do novog brejka Đoković je došao u ranoj fazi trećeg seta, a u petom gemu još jednom je oduzeo servis Kanađaninu za vođstvo od velikih 4:1. Do kraja seta Miloš je uspeo da osvoji samo još jedan gem, a Nole je slavio sa 6:2.

U polufinalu Novak će se sastati sa Stanislasom Vavrinkom koji je nešto ranije jutros eliminisao Keija Nišikorija, dok će drugi polufinalni duel igrati Tomaš Berdih i Endi Marej.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Grend Slem, Miloš Raonić, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale