26/01/15 - 14:50h

AO: Novak slomio otpor sjajnog Milera za plasman u četvrtfinale!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan Opena, nakon što je posle velike borbe savladao Žila Milera iz Luksemburga, sa 3:0 u setovima.

N. Đoković677
Ž. Miler455

Žil Miler pokazao je jak otpor prvom teniseru sveta, ali na njegovu žalost samo je na tome i ostalo. Ovaj meč trajao je dva sata i sedam minuta, a Đoković je slavio sa 3:0 u setovima.

Miler je dobro servirao od samog početka, što je Novaku prilično otežalo posao. Do prvog brejka u meču došao je u sedmom gemu i poveo sa 4:3. Brejk prednosti sačuvao je sve do kraja seta koji je dobio sa 6:4, za vođstvo od 1:0.

Drugi set bio je nešto neizvesniji, jer su obojica čuvali svoje servis gemove. Tek u jedanaestom gemu Đoković je uspeo da iskoristi brejk priliku i povede sa 6:5. Servirao je za set i posle dve šanse poveo sa velikih 2:0.

Novak je imao priliku da protivniku oduzme servis u ranoj fazi trećeg seta, ali je propustio. Dva gema kasnije pokušao je njegove greške da naplati Miler, ali je Đoković spasio tri brejk lopte i došao do 3:3, posle dramatičnog gema, u kome je viđeno nekoliko dobrih poena i najduža razmena u dotadašnjem toku meča – 13 udaraca. Miler je, iako je igrao pod pritiskom, konstanto održavao prednost nad Đokovićem. U završnici ovog seta Novak je bio taj koji je bio pod pritiskom, pa je u važnim trenucima veoma loše servirao. U jedanaestom gemu konačno uspeva da oduzme servis Mileru i nakon vođstva od 6:5 servira za meč. Koristi prvu meč loptu za plasman u četvrtfinale.

U narednoj rundi Novak će igrati protiv Miloša Raonića koji je nešto ranije eliminisao Felisijana Lopeza.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Grend Slem, Novak Djoković, Osminafinala, Teniseri, Turniri, Vesti