13/01/14 - 11:35h

AO: Novak siguran na startu

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković plasirao se u drugo kolo prvog Gren slema sezone, Australijan Opena, nakon što je sa 3:0 u setovima savladao slovačkog tenisera Lukaša Lacka.

N. Đoković676
L. Lacko361
Photo by TenisUzivo.com

Novak je ovom pobedom uspešno krenuo ka odbrani titule, koju je u Australiji osvajao prethodne tri godine. Meč između njega i Lacka trajao je sat vremena i 52 minuta, a naš teniser je sasvim očekivano i bez mnogo problema prošao u drugo kolo.

Đoković je u četvrom gemu prvog seta došao do prvog brejka u meču i poveo sa 3:1. Lacko je uspeo da vrati brejk i smanji Novakovu prednost, ali ne i da izjednači rezultat, jer srpski teniser mu već u narednom gemu oduzima servis za 5:3. Servira za pobedu u ovom delu meča, i posle dve set lopte dolazi u vođstvo od 1:0.

U drugom setu Đoković je propustio jedinu šansu za brejk, pa je završen u taj-brejku. U tom delu srpski as bio je ubedljiv, slavio je sa 7:2 i poveo sa 2:0 u setovima.

Treći set doneo je apsolutnu Novakovu dominaciju. Napravio je dva brejka, protivniku prepustio samo jedan gem i iskoristio prvu meč loptu za plasman u drugo kolo Australijan Opena.

Naredni protivnik biće mu Leonardo Majer iz Argentine, 98. teniser sveta.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2014, Grend Slem, Novak Djoković, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, Vesti