16/01/18 - 07:58h

AO: Nole se vratio pobedom!

Nakon duge pauze Novak Đoković je u svom prvom zvaničnom meču zabeležio pobedu. On je protiv nezgodnog Donalda Janga trijumfovao neprepustivši mu ni jedan set!

N. Đoković666
D. Jang124

izvor: facebook.com

U ovom susretu Đoković je podsetio na dane kada je potpuno dominirao teniskom scenom, što je malo ko očekivao posle šestomesečne pauze.

Prvi deo igre Novak je dobio sa zamo 23 minuta, prepustivši protivniku samo jedan gem i to u trenutku kada je već imao ogromnu prednost od 5:0.

U nastavku meča usledio je manji pad u Đokovićevoj igri, što se oslikalo kroz nekoliko grešaka srpskog asa. Međutim, Jang nije uspeo da iskoristi pružene šanse, pa je Novak sa 6:2 slavio u drugom delu susreta.

Rani brejk Đoković je napravio i u trećem setu, ali je potom propustio pet meč lopti pri rezultatu 5:3. Amerikancu je pošlo za rukom da produži meč, ništa više od toga, jer je naš teniser iskoristio šestu meč priliku za konačnih 6:4.

Naredni rival srpskog igrača biće bolji iz susreta MonfisMunar.

* Izvinjavamo se čitaocima portala što zbog problema tehničke prirode nismo prenosili meč Đoković – Jang.