23/01/20 - 13:30h

AO: Nadal se izvukao, Hačanov “kroz iglene uši”

Prvi igrač sveta plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Rafael Nadal savladao je u drugom kolu Federika Delbonisa, ali mu je za to bio potreban veći napor nego što rezultat prikazuje. Na terenu su proveli dva i po sata, a Španac je slavio u tri seta – 6:3, 7:6 (7:4), 6:1.

Federiko Delbonis nije imao nijednu brejk šansu na meču, ali je dobro oznojio Nadala braneći svoje servise. Prvi igrač sveta realizovao je tri brejk prilike, a imao ih je čak dvadeset. Po završetku drugog seta imao je učinak od jedne iskorišćene iz 18 pokušaja. U tom drugom setu Argentinac je najviše i “pretio”, ali je njegov otpor Nadal slomio u taj-brejku.

Posle velike drame u treće kolo prošao je i 27. na planeti, Karen Hačanov. Njegov meč protiv Šveđanina Mikela Imera trajao je više od četiri i po sata, a Rus je do trijumfa stigao tek u taj-brejku petog seta – 2:6, 6:2, 6:4,3:7, 7:6 (10:8).

Nadal će u sledećoj rundi igrati protiv Pabla Karenja Buste, a Hačanovov rival biće Nik Kirjos.

• Nadal – Delbonis 3:0

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti