20/01/16 - 09:19h

AO: Lajović ispao nakon maratona

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo Australijan Opena. On je posle pet odigranih setova izgubio od Španca Roberta Bautiste Aguta – 6:4, 2:6, 6:4, 2:6, 1:6.

D. Lajović62621
R. Bautista46466
Dusan Lajovic

Dušan Lajović i Roberto Bautista proveli su na terenu dva sata i 54 minuta, a španski teniser slavio je sa 3:2 u setovima.

Lajović je dobio prvi set sa 6:4 nakon što je u petom gemu iskoristio jednu od dve brejk lopte i poveo sa 3:2. Prednost je sačuvao do kraja seta i tako došao do 1:0.

Drugi deo meča pripao je Bautisti koji je dva puta oduzeo servis našem igraču, u drugom i osmom gemu. Sa druge strane, Lajović nije iskoristio jedinu brejk priliku koju je imao u osvom setu, pa je Španac slavio sa 6:2.

Nakon izjednačenja Srbin dolazi do nove prednosti, a treći set dobio je istim rezultatom kao i prvi – 6:4. Uz dva brejka poveo je sa 5:2, ali je Bautista uspeo da veže dva osvojena gema pre nego što je Lajović konačno iskoristio treću set loptu.

Četvrti set bio je skoro identičan drugom – dva brejka za Bautistu, jedna propuštena šansa za Dušana – i na kraju 6:2 za Španca i novo poravnanje u setovima – 2:2.

U odlučujućem setu španski teniser je bio ubedljiv. Prepustio je umornom Dušanu samo jedan gem, i bez izgubljenog poena na svoj servis slavio sa 6:1.

Dušan će nešto kasnije nastupiti i u dublu, gde njega i Viktora Troickog očekuje susret sa domaćom kombinacijom Grot – Hjuit.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2016, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti