09/01/14 - 10:02h

AO (kvalifikacije): Jovana prošla, Aleksandra eliminisana

Srpske teniserke Jovana Jakšić i Aleksandra Krunić igrale su tokom noći prve mečeve kvalifikacija za Australijan Open. Jovana Jakšić je uspela da se plasira u drugi krug kvalifikacija savladavši Slovenku Petru Rampre rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4, dok je sa druge strane Aleksandra Krunić zaustavljena od Kazahstanke Zarine Dijas rezultatom 6:3, 2:6, 6:4. Jovanina protivnica u narednoj rundi kvalifikacija biće Irina Begu iz Rumunije.

Jovana Jaksic

Meč između Srpkinje i Slovenke počeo je sigurnim servisima sa obe strane, ali je Jovana Jakšić bila smirenija u završnici seta. Srpska teniserka je prvo oduzela servis protivnici u šestom gemu, za prednost od 4:2, a potom je u osmom gemu, za konačnih 6:2 u prvom setu. U drugom setu Srpkinja je sa dva brejka stigla do velikih 5:1. Međutim, u narednim gemovima Slovenka je vratila oba brejka i došla do 5:4 i servisa za izjednačenje. Ali u desetom gemu Srpkinja je ponovo oduzela servis rivalki i stigla do konačnih 6:4 u drugom delu igre.

Meč između Aleksandre i Zarine obilovao je brejkovima, u kojima se bolje snašla Kazahstanka. Meč je bolje počeo za Aleksandru, koja je stigla do 2:0, da bi od tada pa sve do osmog gema gem osvajala teniserka koja nije servirala, tj. sve su bili brejkovi. Tako je posle osam gemova Dijas vodila 5:3. U sledećem gemu ona je napokon materijalizovala prednost i osvojila prvi set rezultatom 6:3. Drugi set Aleksandra Krunić je počela sjajno i sa dva brejka stiga do velikih 4:0. U nastavku seta teniserke su razmenile još po jedan brejk, te je Srpkinja došla do izjednačenja u setovima osvajanjem drugog dela rezultatom 6:2. Treći set počeo je sigurnim servisima, ali je potom u petom gemu Kazahstanka napravila brejk, a potom isto uradila i u sedmom – 5:2. U nastavku meča Srpkinja je jedan vratila, smanjila na 5:3, ali je to bilo sve, te je Dijas treći set osvojila rezultatom 6:4.

U drugoj rundi kvalifikacija Jovana Jakšić će se sastati sa Rumunkom Irinom Begu, koja je 14. nosioc u kvalifikacijama, a u prvom kolu savladala je Stefani Vogt iz Lihtenštajna, rezultatom 2:1.

Teme:   Aleksandra Krunić, Australian Open, Grend Slem, Jovana Jakšić, Kvalifikacije, Teniserke, Turniri, Vesti