15/01/18 - 05:35h

AO: Krunićeva eliminisana na startu

Prvi reket Srbije, Aleksandra Krunić, eliminisana je na startu Australijan opena.

A. Krunić45
A. Kontavejt67

Bolja od naše teniserke, sa 2:0 u setovima, bila je Estonka Anet Kontavejt.

Trenutno 33. igračici sveta bilo je potrebno sat vremena i 23 minuta da sa 6:4, 7:5 eliminiše 13 pozicija lošije rangiranu Krunićevu.

Aleksandra je meč otvorila brejkom, a prednost je čuvala sve do osmog gema kada je Estonka uspela da vrati servis i izjednači na 4:4. Nakon toga vezala je još dva gema i preokrenula rezultat u ovom setu na konačnih 6:4.

U drugoj deonici je Kontavejt stekla vođstvo od 4:2, a Krunićeva je ‘jurila’ rezultat i izjednačila na 5:5 spasivši meč loptu protivnice. Dva gema kasnije Kontavejt je na Aleksandrin servis došla do nove šanse za meč i ovog puta je iskoristila za 7:5 i plasman u drugu rundu.

Naredna protivnica teniserke iz Estonije biće Mona Bartel koja je sa 2:0 eliminisala Moniku Nikolesku.

Aleksandru očekuje nastup i u konkurenciji dublova, gde igra u paru sa Katerinom Bondarenko, a prve protivnice će im biti naša Nina Stojanović i Viktorija Golubić.

Gavrilova – Falkoni

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Anet Kontaveit, Australian Open, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti