AO: Krajinović zakazao susret sa Federerom!

Filip Krajinović sprečio potpuni preokret rivala i plasirao se u drugo kolo Australijan opena, gde ga čeka Rodžer Federer!

F. Krajinović77347
K. Halis66665

Filip Krajinovic

Na terenu su proveli četiri sata, a slavio je sa 3:2 u setovima protiv Kventina Halisa, iako je imao prednost od 2:0 – 7:6 (9:7), 7:6 (7:1), 3:6, 4:6, 7:5.

Protivnik u borbi za treće kolo biće mu Rodžer Federer, treći teniser sveta.

TOK MEČA:

Susret je u ponedeljak prekinula kiša pri rezultatu 6:6 i 3:3 u taj-brejku. Snažnu borbu nastavili su i po povratku na teren, a set je završen nakon odigranih još 10 poena – sa 9:7 slavio je Krajinović, spasivši i jednu set loptu rivala.

U drugom delu meča obojica su igrali dobro na svoj servis. Prvih 12 gemova prošlo je bez ijedne šanse za brejk, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. Krajinović je odigrao sjajno, rivalu je prepustio samo jedan poen i sa velikih 7:1 poveo sa 2:0 u setovima.

Filipov pad koncentracije Francuz je iskoristio da rutinski dobije treći set. Razmenili su brejkove u prva tri gema, a onda je u četvrtom Halis još jednom oduzeo servis srpskog tenisera i poveo sa 3:1. Imao je Krajinović tri šanse da vrati brejk, ali mu to nije pošlo za rukom, pa je sa 6:3 Francuz smanjio na 2:1 u setovima.

Iako su prva dva seta rešena tek u taj-brejkovima, borba nije bila snažna koliko u četvrtom i petom setu. Filip je jedva sačuvao servis već u prvom gemu, ali u trećem nije uspeo pa je Halis poveo sa 2:1. Ekspresno je Krajinović poravnao rezultat, ali do kraja deonice nije iskoristio nijednu od tri šanse za novi brejk. Francuz je realizovao jedinu koju je imao što je bilo dovoljno za 6:4 i 2:2 u setovima.

I u petom gemu Halis je bio taj koji je prvi stigao do brejka prednosti. Poveo je sa 4:3, ali je već u narednom gemu usledio ribrejk Krajinovića. Do kraja meča srpski teniser je sprečio još tri “napada” na njegov servis, a onda do brejka došao u ključnom trenutku, za konačnih 7:5 i plasman u drugu rundu.

Teme:   Australian Open, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti