Srpski teniser Filip Krajinović uspešno je startovao na Australijan openu!

F. Krajinović40676
M. Čekinato66164

Source: Tom Dulat/Getty Images

Trenutno 93. igrač sveta je u prvom kolu savladao 18. na ATP listi, Italijana Marka Čekinata, nakon preokreta.

Njih dvojica su na terenu proveli skoro tri sata, a Filip je slavio sa 3:2 – 4:6, 0:6, 6:1, 7:6, 6:4.

TOK MEČA:

Obojica tenisera meč su startovali sigurnim servisom. Prvi brejk napravio je Krajinović u sednom gemu, ali ga je Čekinato odmah vratio, a zatim i potvrdio, da bi prvi set rešio u svoju korist sa 6:4.

U drugom setu Italijan je sve vreme bio dominantniji. Tri puta je Filipu oduzeo servis i dobio ga maksimalnim rezultatom od 6:0.

U nastavku je srpski teniser uspeo da napravi preokret. Na početku trećeg seta napravio je brejk i onda ga potvrdio. Protivniku je prepustio jedan gem, a ovaj deo igre završio još jednom oduzetim servisom i rezultatom od 6:1.

U četvrtom setu viđen je po jedan brejk sa obe strane, pa je on završen u produžetku gde je bolji bio Krajinović sa 10:8. U poslednjoj deonici meča Srbin je u prvom gemu oduzeo servis Čekinatu i sa 6:4 u gemovima ovaj susret priveo kraju.

Naredni protivnik mu je Rus Jevgenij Donskoj koji je bio bolji od Lasla Đerea.

Teme:   Australian Open, Filip Krajinović, Grend Slem, Marko Čekinato, Teniseri, Turniri, Vesti