AO: Krajinović bez šansi protiv Federera

F. Krajinović141
R. Federer666

Source: Tom Dulat/Getty Images

Bolji od Filipa bio je treći teniser sveta Rodžer Federer sa 3:0 u setovima.

Prvi set Švajcarac je dobio rutinski. Dva puta je oduzeo servis Krajinoviću i slavio sa 6:1. Do brejka u drugom setu došao je odmah na početku. Filip je, međutim, nakon toga zaigrao sigurnije i pružio veći otpor protivniku, a u četvrtom gemu uspeo je da vrati servis, ali je Federer već u narednom gemu ponovio brejk, a zatim i iskoristio set loptu za rezultat od 6:4.

Nemoćan je bio Filip u trećem setu u kome je i zatražio medicinsku pomoć. Imao je jendu šansu za brejk koju nije iskoristo, dok mu je Federer tri puta oduzeo servis i sa 6:1 duel priveo kraju.

Naredni protivnik Švajcarcu biće Džon Milman.

Teme:   Australian Open, Filip Krajinović, Grend Slem, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti