19/01/23 - 18:13h

AO: KAKAV MEČ: Marej posle skoro šest sati savladao Kokinakisa!

Prava teniska poslastica viđena je u drugom kolu Australijan opena.

Twitter

Britanski teniser Endi Marej je nakon maratonskog meča koji je trajao pet sati i 50 minuta nadigrao domaću uzdanicu Tanasisa Kokinakisa i to posle izgubljena prva dva seta. Krajnji rezultat bio je 4:6, 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), 6:3, 7:5 za Mareja.

Prvi meč Tanasi je dobio u brejk prednosti. U drugom seu obojica su napravili po jedan brejk. Imao je Australijanac tri set lopte, ali ih nije realizovao, pa je u produžetku, nakon propuštene još dve set lopte, konačno u šestom pokušaju dobio i ovaj deo meča.

U trećem setu razmenili su po dva brejka. U jednom momentu Tanasi je vodio sa 5:2, ali je Marej uspeo da izjednači i uvede set u novi taj-brejk. Ovoga puta on je došao do set lopte, a njome je uveo meč u četvrtu deonicu u kojoj je takođe bio bolji, uz napravljen jedan brejk.

U petom setu obojica su bili sigurni na svojim servisima sve do sedmog gema kada je Marej propustio četiri brejk lopte. Četiri gema kasnije propustio je još dve brejk lopte, da bi onda iskoristio narednu kojoj je prelomio set, ujedno i meč, u svoju korist.

Naredni protivnik biće mu Roberto Bautista Agut koji je bio bolji od Brendona Holta.

Teme:   Australian Open, Endi Marej, Tanasi Kokinakis, Teniseri, Turniri, Vesti