22/01/20 - 10:51h

AO: Ispao osmi na svetu, kraj i za Dimitrova

Osmi teniser sveta Mateo Beretini poražen je u drugom kolu Australijan opena.

Polufinalistu US Opena iznenadio je 100. igrač planete, Tenis Sendgren iz Sjedinjenih Amerilkih Država.

U meču koji je trajao tri sata i 27 minuta, Sendgren je dobio prva dva seta sa 7:6, 6:4, da bi zatim Beretiniji uspeo da preokrene i naredna dva seta osvoji rutinskim rezultatom od 6:4, 6:2. U neizvesnoj odlučujučoj deonici duela šansu za brejk iskoristio je Amerikanac u 11. gemu, a nakon toga, rezultatom od 7:5, došao do trijumfa.

Naredni protivnik biće mu sunarondik Sem Kveri.

Poraz je doživao i Grigor Dimitrov.

20. teniser sveta je u maratonskom meču koji je trajao četiri sata i 22 minuta eliminisan od Amerikanca Tomija Pola.

Pola je, nakon rezultata od 6:4, 7:6, set delio od toga da se 3:0 reši ovaj susret, ali je Dimitrov uspeo da produži borbu dobivši treći i četvrti set sa 6:3, 7:6. Odlučujući set takođe je završen u taj-brejku gde je Pol bio bolji rezultatom od 10:3.

Za plasman u osminu finala on će igrati sa Martonom Fučovičem.

U treću rundu takmičenja plasirao se Miloš Raonić.

Kanađanin je ubedljivo savladao čileanskog teniser Kristijana Garina sa 6:3, 6:4, 6:2. U prvom i drugom setu napravio je po jedan brejk, dok je u trećem setu dva puta oduzeo servis rivalu i nakon sat vremena i 38 minuta rešio ovaj duel.

U narednom meču sastaće se sa šestim nosiocem, Stefanosom Cicipasom.

• Krajinović – Federer

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Grigor Dimitrov, Mateo Beretini, Miloš Raonić, Turniri, Vesti